Prefabrik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Prefabrik ev müşterisinin yapması gerekenler nelerdir ?

Prefabrik ev yapımı kısa sürelerde tamamlanabilen bir uygulamadır. Prefabrik bina, prefabrik villa ve benzeri prefabrik yapıları yapmadan önce sizinde yapmanız yada yaptırmanız gereken işler vardır.

Genel Olarak Prefabrik Ev Yapımından Önce;

Prefabrik Evin yapılacağı alanın zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işlerinin yapılması.

Prefabrik ev yapıldıktan sonra zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) .

Prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) .

Prefabrik yapı ile ilgili belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri.

Prefabrik evin ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.).

İ

 

Prefabrik ev fiyatlarına neler dahildir?

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri),

Prefabrik ev dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması,

Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması,

bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi,

elektrik ve su armatürlerinin verilmesi,

montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri.

Prefabrik malzemenin nakliye ve nakliye sigortası 

Prefabrik ev, prefabrik bina ve prefabrik villaları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz ?

Prefabrik ev ve prefabrik bina montajını Türkiye’nin her bölgesinde yapabiliyoruz. 

Prefabrik ev yapımı için ruhsat gereklimidir?

Prefabrik ev yapılırken yapının kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Prefabrik eve ruhsat almak için prefabrik yapının mimari planı, elektrik planı, mekanik planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Prefabrik bina ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

Prefabrik villarların ve evlerin ses ve ısı yalıtımı nasıldır

Prefabrik evlerde kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Prefabrik ev duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan cam yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Prefabrik ev için kullanılan yalıtım malzemesi TSE standartlarını karşılamaktadır. Prefabrik ev fiyatlarında önemli kalemlerden biridir.

Prefabrik Evin kullanım süresi nedir?

Prefabrik ev ve prefabrik villalarımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Prefabrik bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

Prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

Prefabrik evlerde söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, prefabrik yapıyı farklı bir yere tekrar montaj yaptırabilirsiniz. Prefabrik evin sökümü dikkatlice yapılır. Yeni yapılacak olan prefabrik ev için alt yapının önceki prefabrik evin niteliklerinde hazırlanması gerekir.

Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir?

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Prefabrik ev boyasını kendim yapabilir miyim?

Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik evinizi kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz.

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Prefabrik ev fiyatları, ödeme şekliniz nedir, taksit yapma imkânınız var mıdır?

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin %50’ı nakit, geri kalan %50’lık kısmı ise 30 ve 60 günlük 2 eşit taksitle çek şeklinde tahsil edilir. Veya Bonus özellikli kredi kartlarına 9 ay taksit yapılabilir. Daha uzun vadeler için , Türkiye Finans Bankası’ ve Albaraka bankasının prefabrik konutlar için özel olarak sunmuş olduğu prefabrik konut kredisinden kullanabilirsiniz.

Prefabrik konutlar depreme dayanıklı mıdır?

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

Prefabrik evler ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Seçmiş olduğunuz prefabrik binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Prefabrik yapının Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

İstediğimiz plan ve dış görünüşte prefabrik bina yaptırılabilir mi?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğiniz boyut ve planlarda prefabrik ev yapılabilir.

Betonarme bir binanın üzerine de prefabrik yapı yapılabilir mi?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

En fazla kaç katlı yapılabilir?

Prefabrik binalar Tek katlı veya iki katlı olarak , Çelik binalar ise çok katlı yapılabilmektedir.